Ohlédnutí: Hrdinové a hvězdy Mistrovství světa 2016

07.12.2016 11:00

​Euforie z letošního Mistrovství světa v nohejbalu pomalu odeznívá, pojďme se krátce ohlédnout za hvězdnými momenty šampionátu.

Ondřej Vít – Král MS 2016

Český singlista nohejbalově původem ze Žatce podal v průběhu mistrovství excelentní výkon. V singlu si poradil s velmi těžkými soupeři, včetně legendy této disciplíny, Rumuna Bobise. Ve trojicích pak perfektně pracoval v obraně a připravoval pozice pro útok Honzy Vankeho.

Dvě zlaté medaile a pozitivní hodnocení nohejbalových expertů mu zaslouženě vynesly titul Nejlepšího hráče MS 2016.

vit

 

Korejská reprezentace – Miláček publika

Nohejbalisté z Dálného východu svým akrobatickým stylem, sportovním vystupováním a týmovým duchem opět uchvátili české sportovní fanoušky. Velkým překvapením byl výborný výkon korejského singlisty, který se dopracoval až ke čtvrtému místu.

A také korejská dvojice potrápila nejeden tým, včetně pozdějších světových šampionů ze Slovenska. Nohejbalové publikum si opět po čtyřech letech z plných plic zakřičelo KORE! – A!

 

Fanoušci – V Brně je nohejbal doma!

Celkem 6 266 diváků si v průběhu tří hracích dnů našlo cestu do ochozů Městské sportovní haly Vodova. Nedělnímu finálovému klání přihlíželo 3 067 lidí. Obě čísla jsou absolutními rekordy v historii našeho sportu.

Atmosféra, kterou návštěvníci vytvořili, byla naprosto famózní a pochvalovali si ji čeští i zahraniční nohejbalisté. V neděli nebyl v hale jediný „divák“, ale přes tři tisíce „fanoušků“, kteří bouřlivě hnali svůj tým za vítězstvím. #brnohecujeme #respekt

fans

 

Zpravodajství – nohejbal kam se podíváš 

Mistrovství světa přitáhlo nebývalou pozornost médií, a tak i fanoušci, kteří nemohli do Brna dorazit osobně, měli úžasný informační servis. Česká televize na svém sportovním kanálu nabídla v neděli tři hodiny nabité informacemi, medailony, záznamy ze sobotního programu a především přímým přenosem těch nejdůležitějších okamžiků finálového dne.

Nezahálela ani další média, která vyslala na šampionát své zástupce – Aktuálně.cz, MF DNES, Český rozhlas, Brněnský Deník a mnohá další. A kdo nebyl na přímo na místě, jako například Deník Sport, převzal pak informační servis od kolegů z ČTK. Nohejbal se tak objevil na všech hlavních zpravodajských serverech a druhý den také na stránkách celostátních deníků.

news

 

Činili jsme se také na informačních kanálech Českého nohejbalového svazu. Nejrychlejší výsledkový servis na webu msnohejbal.cz, aktuality a videorozhovory na facebooku Český nohejbal, top fotky na Instagramu. To vše pro vás zpracovávalo naše mediální oddělení, další videa a fotky vám budeme postupně dávkovat.

Pořadatelský tým – Dělníci šampionátu

Přípravy mistrovství trvaly více než 18 měsíců. Z počátku úzký tým se postupně rozrůstal až na 150 lidí. Pokud započteme i personál haly, cateringu, bezpečnostní agentury a dalších složek, dostaneme se až na číslo 300 pořadatelů, kteří se starali o komfort diváků i hráčů, zajišťovali informační servis, řídili soutěže a vykonávali mnoho dalších na první pohled neviditelných činností.

organizing

 

Byla to dlouhá a namáhavá práce, která přinesla své ovoce. Podařilo se zorganizovat největší nohejbalovou událost v historii na úrovni srovnatelné s mnohem významnějšími sporty.